ОДЕСЬКИЙ ВІДОКРЕМЛЕНИЙ
РЕГІОНАЛЬНИЙ ПІДРОЗДІЛ
ГЕЙ-АЛЬЯНС УКРАЇНА

Кампанія – Гартовані вдосвіта

АРХІВ ДОСВІДУ ВІЙНИ
З СЕРПНЯ 2022 РОКУ МИ ФІКСУВАЛИ ТА ЗБЕРІГАЛИ ІСТОРІЇ ЛГБТК+ ЛЮДЕЙ.
ЦЕ ПЕРЕЖИВАННЯ ВИКЛИКІВ ВІЙНИ.

Напад росії спричинив війну, якої не було в Європі з часів Другої світової. Ідеї прав людини та колективної безпеки: того, на чому будується сучасне розуміння справедливости та рівності було брошено виклик. Українці та українки об’єднались, щоб боронити Батьківщину і серед боїв, втрат, смертей все інше відійшло на другий план. Будь-який народ, який змушений захищати своє існування стикнеться з наслідками війни. Вона принесе не лише покалічені долі людей та зруйновані міста. З нею приходить і й радикалізація суспільства, посилений тиск на вразливі групи людей. В Україні все ще присутня соціальна ізоляція за ознакою сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності.

Адвокаційна кампанія, частиною якої був збір історій, проведення виставки, видання книги та запис аудіокниги “Гартовані вдосвіта: війна очима ЛГБТК+ Півдня України” – наша відповідь на виклики війни.

Кампанія стала можливістю для ЛГБТК+ поділитися, з одного боку, унікальним, а з іншого, спільним для багатьох українок та українців півдня України, досвідом. Розповісти вголос про переживання, страхи та надії, про ідентичність як приналежність до групи, навіть в ситуаціях, коли перед обличчям катастрофи деякі з них залишалися наодинці.

Ми, “Гей-альянс Україна” в Одесі, завжди мали на меті дати ЛГБТК+ можливість для висловлення та проявлення себе як активно і відкрито, так і опосередковано. Не зрадивши нашим цінностям в умовах повномасштабної війни, не залишаючи вразливу спільноту сам-на-сам в небезпеці та невизначеності, ми завжди залишалися на зв’язку з громадою, прислухалися до неї та допомагали віднайти втрачене відчуття захищеності та підтримки.

“Гартовані вдосвіта: війна очима ЛГБТК+ Півдня України” – назва, обрана, аби привернути увагу до події, що поділила життя мільйонів українців та українок по всьому світу на “до” та “після” – світанку 24 лютого 2022 року. Світанку, після якого змінились ми, ставши гартованими. Світанку, після якого ми так багато втратили назавжди.